head
homekalendargaleriekontakt
Partneři

attract

attract

autosport

a1

JSC- hydraulika

AutoMotoNet

Wintter

TipTyre-kvalita není náhoda

ASK

megapress

a1

AOP okna

Sharon


bottom_kalendar

    Shrnuti Bausky a Seelowa

obrazekEvropský šampionát v autokrosu pokračoval 2 závody. A my se na ně podíváme blíž. První závod se jel v Lotyšsku, v překrásném areálu Musa, který se nachází nedaleko města Bauska. Viděli jsme zde opět překrásné závody na dobře upravené trati za celkem ideálního počasí. Trochu mě zklamala letošní návštěva nebot tribuny nežili tak, jako obvykle. Přesto zde byla opět úžasná atmosféra.

Fotogalerie od Davida Jeřábka

 

O tomto víkendu se jelo v Německu, ve městě Seelow. Byla zde o něco vyšší účast jezdců, přeci jen není to tak daleko jako Lotyšsko. Bohužel úroveň zázemí , trati ani divácká kulisa se nedá srovnávat. Trať byla od samého začátku velice rozbitá a mnozí si stěžovali. Už si ale začínám zvykat ,že závody v Německu jsou slabší. Nicméně byla k vidění zajímavá podívaná.

V divizi Junior Buggy se čekalo, jak zareagují naši jezdci na úvodní vítězství němce Munklera. Ten startuje s velice lehký vozem francouzské výroby. Jedná se o kart, se kterým vloni 2× zvítězil Maxim Rigaudiere. V Bausce si počínal skvěle než mu shořela elektronika. A v Seelowe skončil po startu z první řady finálové jízdy na střeše. V Bausce se po opakovaném startu z vítězství radoval Jakub Kubíček. Premiéru jako hrom v Evropském šampionátu měl Václav Tříska. Po skvělých výkonech si odváží stříbrný věnec. Bravo! Další nováček Filip Šmíd zajel další skvělý závod a byl třetí. V Seelowě si pro zlatý věnec poprvé v kariéře dojel Jirka Formanek. A opravdu zaslouženě po skvělých výkonech. Druhým místem opravdu překvapil Tadeáš Zeman, přestože prý ve finálové jízdě jel údajně dost agresivně. Nezvykle často chybující Kubíček dojel třetí.

V Touring autocross se sešlo v Lotyšsku 17 jezdců. Také se zde představili 3 jezdci z Estonska. Jednalo se o jezdce jezdící rallyekros. Špičkové zázemí, to bylo vše co předvedli. Na trati nepředvedli vůbec nic. Jelo se tu B finále ,ze kterého postoupil Luboš Greguska. Dlouho byl na postupové pozici náš Jan Bartoš než ho doslova sestřelil Ashot Ervandian. Ve finále to byla již tradiční bitva -Karai versus Fejfar. K naší nelibosti se radoval maďar. Fejfar dokrouzil 2. a pro bronz si dojel Korshunov. Velkým a milím překvapením pro mě bylo šesté místo debutujícího Aleše Mrkáčka. V Seelowě bohužel startovalo pouze 9 jezdců. A byl to opět boj Karaie a Fejfara. 2 jízdy vyhrál náš pilot, bohužel Karai vyhrál pouze jednu jízdu a zrovna tu finálovou. Škoda. Fejfar bral opět stříbro a bronz opět Korshunov.

Zatímco plechovky nabízí pouze souboj dvou mužů, v Buggy 1600 je to zcela jinak. Zde může celkový titul vyhrát zhruba deset jezdců. A tak v této divizy bude asi největší drama. Lotyšský závod ovládl Thomas Anacleto. Tento mladý francouzský jezdec bude tvrdým oříškem pro své soupeře. Pro stříbro si zde dojel Michael Buddelmayer a bronz bral Tafani. Opravdu jezdci týmu ATX racing , bratři Anacletove a Flo Tafani, budou letos hodně míchat kartami. Díky výborným vztahům s těmito piloty vám již brzy přinesu rozhovor. Našim jezdcům se zde moc nedařilo. 7.skončil Pospíšilík a 9.Musil. Ještě větším zklamáním skončil závod pro Víta Nosálka, který po vítězství v úvodním závodě určitě myslel výše. V Seelowě se už naším jezdcům dařilo mnohem lépe. Přestože Anacleto během rozjizdek potvrzoval skvělou formu z Bausky, ve finále chyboval a naboural do odstaveného vozu Tomáše Pospíšilíka. Pro vítězství si tak dojel John Lagodny, kterého neúprosně pronásledoval Ondřej Musil, který se letos poprvé výrazně zapsal do výsledkové listiny 2.místem. Maďarský talent Krisztan Szabó se zde radoval ze zeleného věnce.

V královské divizi Super Buggy se nám vrátil starý, dobrý a vítězný Petr Bartoš. A také se nám představil 2 násobný Mistr Evropy v Buggy 1600 Ladislav Hanák. A byla to premiéra jako hrom. Hanák ovládl trénink před Bartošem. A tito jezdci ovládli i finálovou jízdu. Bartoš nedal nikomu šanci a zaslouženě zvítězil před Hanákem. Bronz bral Hinnenkamp. Stubbe bývá doma hodně silný a v Seelowě to potvrdil. Suverénně zvítězil, přestože že ho z 2.pozice pronásledoval Olivier Dufour. Pro bronz si bezchybnou jízdou dojel Petr Turek, na kterého nepříjemně dotiral v cíli 4.Hanák. Bartoš si zde vybral smolný závod, v B finále odstoupil z postupové pozice a bral pouze bodík.

Oba víkendy nám nabídli spoustu krásných motoristických okamžiků. Seriál ME pokračuje 22.-24.6. v Matschenbergu.

Pro autokrosar.cz
Jan Petr

««« Předchozí text: Rally Show se blíží a startovka je plná slavných jmen a nadupaných aut
Následující text: MMČR Nová Paka na Sport5 »»»autor: Jan Petr | 5.6.2012 Út 09:26 | tisk | autokros | 1 komentář

Komentáře k textu

Autokrosar.cz věří, že naši čtenáři budou ctít v diskuzích základní zásady slušnosti a nebudou používat vulgární výrazy nebo jinak neslušné projevy, případně vkládat cílené reklamní příspěvky. V takovém případě si Autokrosar.cz vyhrazuje právo takový příspěvek částečně, nebo zcela vymazat.
[1] Dada slabší....

mě fascinují .. čtyři boudy… a jen jednou je přerušený závod…. kdyby Turek začal vylézat z vozu o něco dříve…. kdo ví jak by to dopadlo. Nemluvím o tom, že po narázu jednoho ze speciálu Buggy 1600 v šikaně pořadatelé pouze mávali vlajkou, a nikdo neukazoval jezdcům, ať jedou spíše vlevo. Onen jezdec, kteý havaroval, se odpoutal, odělal volant a co se nestalo… ze zadu přilét další jezdec a narazil… jen náhodou si onen jezdec nevrazil tyčku od volantu do hrudníku….. trať kterou snad od loňska nikdo neupravoval… trávu strhávali až jezdci Junior buggy, po drnech veliké a hluboké díry…. a řešení problému zaklíněných speciálu Pospíšilíka s Anacletem…. kdy místo jednoduchého sundání kola, došlo na řadu kladivo a mont páka aby se stejně kolo nakonec sundalo a buggy se během minuty oddělily… no comment

6.6.2012 St 14:42
Nelze přidávat nové komentáře.
Aktuální závod
obrazek

Zvláštní ustanovení

___________________________
obrazek

Zvláštní ustanovení

___________________________
obrazek

bottom_kalendar


Náhodná fotka

Náhodná fotka z fotogalerie


bottom_kalendar


Poslední komentáře
bottom_kalendar


Doporučujeme

Kalendář závodů

Kalendář závodů

Inzerce

Rally-mania

Kartcross

RC-Tábor

České Okruhy

Sport Motor Newsbottom_kalendar
kalendář
ME 2013
   
25.-26.5. Bauska -LV
1.-2.6. Seelow -D
29.-30.6 Cunewalde -D
6.-7.7. Nová Paka -CZ
20.-21.7. St.Georges -F
17.-18.8. Nyirad -H
24.-25.8. Přerov -CZ
14.-15.9. St.Igny de Vers -F
22.-22.9. Maggiora -I

ZSE 2013
   
13.-14.4. Nyirad -H
18.-19.5. Molča -SK
15.-16.6. Přerov -CZ
13.-14.7. Senica -SK
3.-4.8. Poříčí n/S -CZ
10.-11.8. Türkeve -H
7.-8.9. Gonars -I

MMČR a ČT 2013
   
20.-21.4. Humpolec
11.-12.5. Nová Paka
15.-16.6. Přerov
27.-28.7. Dolní Bousov
3.-4.8. Poříčí n/Sázavou
31.8.-1.9. Sedlčany
5.-6.10. Přibice
12.10. Humpolec-VZ

Racer Buggy 2013
   
6.-7.4. Přibice-PS
20.-21.4. Humpolec-MČR
27.-28.4. Dobřany-PS
11.-12.5. Nová Paka-MČR
1.-2.6. Dolní Bousov-PS
8.6. Dobřany-MČR
9.6. Dobřany-PS
29.6. Přerov-MČR
30.6. Přerov-PS
27.-28.7. Dolní Bousov-MČR
3.-4.8. Poříčí n/S-MČR
31.8.-1.9. Sedlčany-MČR
14.-15.9. Nová Paka-PS
5.-6.10 Přibice-MČR
12.10. Humpolec-VZ
bottom_kalendar
cisty


TOPlist


Sledovanost webu


bottom_kalendar
copyright