AOP okna

Sharon

bottom_kalendar

Reportáž z Dolního Bousova

obrazekNa závodišti Rachvala v Dolním Bousově pokračovalo Mezinárodní mistrovství České republiky v autokrosu 4.závodem. Jelo se za slunečného počasí na velmi dobře připravené trati,za slušné divácké návštěvy.

V kategorii nejmenších závodníků v Racer Buggy do 160ccm se z vítězství zaslouženě radovala Anežka Francová,která si vytvořila ve finálové jízdě až 6sekundový náskok na 2.Miroslava Fučíka. Pro zelený věnec si přijel Lukáš Nikodém.

V silnější divizi RB do 125ccm získal nejvyšší stupínek Marek Novák, 2.skočil Adam Prokop a 3. byl Petr Nikodém.

V nejsilnější divizi se zaslouženě radoval Tomáš Gomzjakov z Merkurie CL s.r.o. před Radkem Francem a 3.Dominikem Černým.

V divizi 6 cestovních vozů do 1600ccm se opět z vítězství radoval Tomáš Jánoš, který předvedl ve 2.sérii rozjížděk zajímavou věc-šel se svým Peugeotem přes střechu, dopadl na kola a pokračoval v jízdě, kterou vyhrál. 2.dojel Jan Hudec. 3.místo patří domácímu Pavlu Svobodovi.

V D1 se sice na 1.místě suverénně prohnal cílem Václav Fejfar, ale kvůli, podle mého názoru, sporného předjíždění na žluté vlajce byl penalizován a skončil až na 4.místě. Z vítězství se tak radoval Zdeněk Antony před Štěpánem Hovorkou a 3. Luborem Zívrem.

Divize D3 Junior Buggy byla zastoupena největším počtem účastníků. V této divizi se představilo 15závodníků. Nejrychlejším závodníkem tréninku byl Karel Kupec, který měl průměrnou rychlost 62.8 km/h. Na 2.místě odtrénovala Petra Kramářová a 3.skončil Matyáš Zeman. V rozjížďkách vše s přehledem vyhrál Karel Kupec z AMK Zálesí Humpolec. Výborně si také vedl Marek Sekanina a Jiří Lipš. Bohužel ani v této divizi se nejelo B finále a tak na 11.místě je klasifikován Jakub Kubíček, na 12.Tadeáš Zeman, 13.je klasifikován Lukáš Hanžl a na 14.Adam Roučka. Na start finálové jízdy přivedl jezdce Karel Kupec, kterého v 1.řadě doplnili Marek Sekanina a Jiří Lipš. 2.řada patřila Tomášovi Pospíšilíkovi a Ivaně Kuželové. Ze 3.řady startovala Petra Kramářová, Matyáš Zeman a Martin Plachý. Ze 4. řady jel Philipp Horner a Radomír Kupec. Po startu se utrhla dvojice K.Kupec se Sekaninou a hned od prvních metrů se mezi nimi rozhořela bitva o zlato. Po celou dobu měl navrch Karel Kupec, jenž si dojel pro vítězství. Pro bronz si přijel Tomáš Pospíšilík. R.Kupec dojel 4., 5.pozice patří M.Zemanovi. Jiří Lipš je 6. P.Horner dokončil závod na 7.příčce. Martin Plachý dojel 8. a Ivana Kuželová 9. Desátou P.Kramářovou zradila ve 2.kole technika.

V D3A do 1600ccm se sešla tristní konkurence 7j ezdců. Opět chyběla většina reprezentantů, které zde zastupovali pouze Vít Nosálek a Ondřej Musil-jenž zde testoval nový motor. A myslim, že to byla generálka úspěšná. Ale pojďme k závodům. Trénink ovládl Vít Nosálek, který nenašel v tréninku přemožitele. Ondra Musil byl v tréninku 2. Vít Nosálek vévodil i kvalifikačním jízdám. Dvakrát suverénně zvítězil a tak ve 3.sérii nenastoupil. A tak se ve 3.rozjížďce radoval z vítězství Ondřej Musil. Startovní rošt finále vypadal následovně-Vít Nosálek, Jiří Šikola, Ondřej Musil. Ze 2.řady startovali Miroslav Kužel a Stanislav Bous. Ze 3.řady bojovali o co nejlepší pozici Ondřej Fau a Josef Jonáš. Ve finále nejlépe odstartoval Ondřej Musil,kterého na těsno pronásledoval Nosálek. Tento velký boj nakonec vyzněl lépe pro Nosálka, který Musila pokořil nádherným předjížděcím manévrem. Pro zlatý věnec si tak dojel Víťa Nosálek, 2.byl Ondra Musil. Jiří Šikola si po dobrých vykonech dojel pro věnec barvy zelené. S.Bous skončil 4. a 5.Kužel. O kolo zpět dojel na 6.příčce Ondřej Fau a 7. Josef Jonáš.

V D3 startovalo 10 jezdců. Trénink ovládl dle očekávání Petr Bartoš před Janem Smržem a Jaroslavem Hoškem. A Petr Bartoš vládl i rozjížďkám, dvakrát zvítězil a proto už do 3.série nenastoupil. Třetí rozjížďku tak opanoval Jarda Hošek. Do finálové jízdy nastupovali oba borci společně s Romanem Keřkou z první řady. Ze 2.řady měli právo startu Boris Vaculík a Honza Smrž. Ten však do finálové jízdy nenastoupil, neboť nestihl včas vyměnit motor a je tak klasifikovaný jako 10. Ze 3.řady jel Vladislav Štětina, Jan Soldát a Tadeáš Staněk. Poslední řadu obsadil Zdeněk Sekerka a Josef Pagač. Ve finále neměl Bartoš konkurenci a zvítězil o 8 sekund před Romanem Keřkou. Pro zelený věnec si poprvé mezi čtyřlitráři dojel Vladislav Štětina. který měl ve finále štěstí, neboť soupeře potkávali problémy, ale i štěstí je v tomto sportu potřeba. Hlavně však bylo jeho auto skvěle pripraveno a Štětina podal bezchybný výkon. Na 4.místě projel cílem Vaculík před 5.Hoškem. Jan Soldát na 6.místě také absolovoval plný počet kol. O kolo zpět dokončil finále 7.Sekerka. 8.Pagač a 9.Staněk finále nedokončili. Závod hodnotím dobře,trať byla připravena dobře.

V Dolním Bousově se hodně inovuje, což je jedině dobře. Již o tomto vikendu pokračuje seriál ME v Seelowě, kde budeme mít opět ve všech divízích několik želízek v ohni. Závěrem bych se chtel omluvit za nepřesnost v článku z Humpolce. Závod jsem sledoval jako trať.komisař a spletl jsem se. JAN PETR

««« Předchozí text: Galerie z Humpolce a Dolního Bousova
Následující text: Ve Štikovské rokli se sejde letošní nejlepší konkurence »»»

autor: Tomáš Baloun | 24.6.2008 Út 15:49 | tisk | autokros | 5 komentářů