AOP okna

Sharon

bottom_kalendar

Reportáž z Bausky

obrazekO víkendu pokračoval seriál ME v autokrosu 3. závodem, který se jel za slunečného počasí v Lotyšské Bausce. Závod se jel opět za skvělé divácké účasti, ve skvělé atmosféře.

Divize 1 cestovních vozů přivítala 15 jezdců, mezi nimiž nechyběli naši Ladislav Brožek a Václav Fejfar. V tréninku dominoval Nerius Naujokaitis z Litvy. Václav Fejfar byl v tréninku 6. a Ladislavu Brožkovi se kvůli problémům s technikou trénink nevydařil a skončil až na 12. pozici. V rozjížďkách se už Ladislavu Brožkovi dařilo a v poklidu se probojoval do A finále. Nejprve se však jelo B finále. Hned v 1. zatáčce tohoto finále zůstal stát Christian Giarolo poté, co přetočil svého Focuse. Giarolo je tak 15. Hned od prvních metrů ujížděl pro postup Šarunas Glikas a svoji snahu zdárně dovedl do konce, když toto finále vyhrál o 10 sekund. O 2. postupové místo byl velký boj a nakonec si postup vybojoval domácí Janis Bogdanovics. Ricardas Savickas s vozem Ford Puma, který koupil od Paulia Pleskovase, jenž staví nový vůz Ford Fiesta. Na 12.místě dojel Alexander Faleev z Ruska, 13. příčka patří Liviu Romanisiovi. Na 14. protnul fotobuňku Wolfgang Schwarz. První řada finálového roštu patřila Alexanderu Kvashninovi, Vadimu Makarovovi a Neriju Naujokaitisovi. Fejfar startoval ze 2. řady a Brožek ze 3. řady. Nejlepší start předvedl Václav Fejfar a ujal se vedení. Byl pronásledován Kvashninem a Káraiem. Bohužel Vašek neudržel za zády Kvashnina. A tak se cílem prohnal na 1. příčce Kvashnin, těsně pronásledován stříbrným Fejfarem. Pro bronz si dojel v dramatickém dojezdu Kárai, těsně před 4. Zébergsem. 5. pozice patří Glikasovi a 6. dokončil závod Naujokaitis, který se dostal na 6. místo díky tomu, že předjel Brožka v místech, kde bylo máváno žlutým praporem. Bohužel to nikdo neřešil, i přestože je na to Brožek po dojezdu upozornil. A tak je Láďa 7. Domácí Bogdanovics je 8. a 9. je klasifikován V.Makarov, který hned ve 2. zatáčce finále havaroval. Na 10. místě je klasifikován Kondratxin, kterému vypověděl službu už ve 3. sérii motor jeho Mitsubishi, které koupil od Aurelija Shimasky.

V divizi 3A se představilo celkem 21 jezdců. Na startu však chyběl Jiří Svoboda, který měl v Nové Pace při MČR velkou závadu na motoru, kterou nestihl včas opravit. V tréninku kraloval Láďa Hanák, před 2. Ondřejem Musilem. A tito 2 favorité každého závodu byli naprosto suverénní i v kvalifikačních rozjížďkách. Ale skvěle jim sekundoval Michael Buddelmayer, který také vyhrával. A právě těmto borcům patřila 1. řada finálového roštu. Nejprve se však také jelo B finále. V něm měl Pole-position Petr Švestka a v B finále neponechal nic náhodě a s velkým náskokem zvítězil. Na 2. místě si pro postup dojel John Lagodny z Lucemburska. Na 11. skončil Anatolij Abramovs, na 12. Juris Kulikovskis a 13. byl při své obnovené premiéře v seriálu ME Dieter Fiedler. Z Estonska si pro 14. Místo dojel Aivo Allik a 15.Kristjan Rajame. 16. je Janis Boks, který jel doma. A čím více chtěl, tím více chyb dělal. 17. Wallukatovi vypověděl službu motor. A 18. Guntis Klavinš v malém finále nestartoval. Do A finále přivedl v čele startovního pole Ladislav Hanák. Spolu s ním v 1. řadě stáli Ondřej Musil a Michael Buddelmayer. Ze 2. řady startovali Chris Waldschmidt a Harald Wohler. Ze 3. řady jeli Vít Nosálek, Christian Freischlad a Maido Ruusmann. Láďa byl na startu jak raketa a hned od prvních metrů bylo zřejmé, kdo že v Bausce v této třídě zvítězí. A stalo se. A tak Láďa Hanák ve 3. závodu ME v letošním roce po 3. zvítězil. Na druhém místě nedal vítězovi dýchat Ondřej Musil a má tak po zásluze stříbrný věnec. Pro 3. místo si zde dojel Chris Waldschmidt, těsně před 4.Buddelmayerem a 5.Freischladem. Lagodny bere 11 bodů za 6.místo a Ruusmann bere 10 bodů. 8. Wohler cíl neviděl, neboť chyboval a poškodil si vůz. Petra Švestku (9.) Zradila technika a 10. skončil Nosálek,který hned Po startu v následné strkanici utrhl přední kolo.

V královské třídě D3 do 4000ccm se představilo 18 jezdců. V tréninku se z vítězství radoval Bernd Stubbe a 2. příčka patřila Petru Turkovi. V rozjížďkách se nejlépe dařilo Jardu Hoškovi a Petru Turkovi. Oba 2× zvítězili. Také tato divize nabídla B finále a tato jízda byla velice dramatická. Z 1. řady startoval Wiely Albers, Dennis Engel a Adrian Boele. Nejlépe odstartoval Albers a pohodlně si dojel pro postup. Naopak Engelovi zazlobila technika, ze startu odjel až s velkou ztrátou. Engel začal bojovat. Bohužel však nesportovními prostředky. Předjížděl díky bezohledné jízdě plné faulů jednoho jezdce za druhým. Vrcholem bylo to, když doslova poslal do svodidel v té době 3. Švábenského. Ten šel v nejrychlejším úseku do hodin a tak do něj ještě v plné rychlosti vletěli Tadeáš Staněk a Boris Vaculík. Výsledkem Engelovi stíhací jízdy jsou 3 dost rozbitá auta. Bravo, pane Engel!!! Nakonec se tedy Engelovi podařilo postoupit do velkého finále. Na 11. místě skončil Adrian Boele, 12.Ties Franssen a 13. Aleksej Jalunins. 14. je klasifikován Švábenský, 15.Staněk, 16.vaculík. 17.místo patří Cannavarovi a 18. Romanu Kalvodovi. První řada finále byla Hošek, Petr Turek, Petr Bartoš. 2. řada-Glenn van Rosmalen a Hermann Hinnenkamp. 3. řada Stubbe, Roman Keřka a Jaromír Štětina. Poslední řada patřila Albersovi a Engelovi. Skvěle start zvládl Petr Turek a uháněl si pro vítězství. Získával metr za metrem a premiérově v této divizi zvítězil. 2. místo patřilo dnes suverénnímu Jardu Hoškovi. Na 3. pozici se hned Po startu dostal van Rosmalen a svoje postavení si i přes velký tlak v cíli 4. Bartoše udržel. Na 5. místo se skvělým manévrem probojoval Bernd Stubbe. 6. místo patří Hermannu Hinnenkampovi a 7. příčka Romanu Keřkovi. Na 8. místě protnul cílovou fotobuňku Albers. 9. místo patří Engelovi a 10. místo Štětinovi. Závod měl jako již tradičně skvělou úroveň. Byla zde opravdu výborná divácká kulisa. Jediné co musím kritizovat záchody. Katastrofa, hrůza. Touto cestou se omlouvám pořadatelům z Přerova, neboť oproti záchodům v Bausce jsou na dobré úrovni. Jinak ale nemám co pořadatelům vytknout. Diky za krásný závod. Pro autokrosar.cz Jan Petr

««« Předchozí text: ME v lotyšské Bausce
Následující text: JARNÍ AUTOKROS V HUMPOLCI »»»

autor: Tomáš Baloun | 27.5.2008 Út 08:26 | tisk | autokros | 7 komentářů