head
homekalendargaleriekontakt
Partneři

attract

attract

autosport

a1

JSC- hydraulika

AutoMotoNet

Wintter

TipTyre-kvalita není náhoda

ASK

megapress

a1

AOP okna

Sharon


bottom_kalendar

    Reportáž z Nové Paky

Za slunečného teplého počasí,v jednom z nejkrásnějších autokrosových areálů v Evropě,pokračoval o víkendu seriál Mistrovství ČR v autokrosu. Jelo se ve Štikovské rokli u Nové Paky za opravdu skvělé a hojné divácké účasti a byla to skvělá podívaná ve skvělé atmosféře.

 

V Racer Buggy do 125ccm se z vítězství radoval Marek Novák, před 2. Petrem Nikodémem a 3. Adamem Prokopem.

V RB do 250ccm vyhrál Milan Vaněk, 2.skončil Radek Franc a 3. Tomáš Gomzjakov z České Lípy.

Poslední divizi Racer Bugin byla nejrychlejší Anežka Francová, když zvítězila s náskokem 12sek. před Lukášem Nikodémem a bronzovým Lubomírem Bavlnkou.

V České trofejí cestovních vozů do 1600ccm zvítězil po velkém boji s v cíli 2. Handíkem Tomáš Jánoš s vozem Peugeot. 3. příčka patří Ludvíku Huškovi.

V D1 cestovních vozů se po 2-leté přestávce představil na domácí trati Václav Fejfar se svojí Škodou Fabií a byl největším favoritem svojí divize. A ke spokojenosti domácích fanoušků to s přehledem potvrdil. Nenašel zde přemožitele a s náskokem si dojel zaslouženě pro zlatý věnec. Pro stříbrný věnec dokroužil Zdeněk Antony a z bronzu se raduje Jan Bartoš.

V D5 cestovních vozů zvítězil Stanislav Horáček.

V D3 Junior Buggy se představilo 15 jezdců a předváděli skutečně kvalitní výkony. Karel Kupec, byl s časem 00:40,62, nejrychlejším juniorem. Na 2. pozici odtrénoval Tomáš Pospíšilík a na 3. Matyáš Zeman. V rozjížďkách nedal nikomu šanci Karel Kupec a vyhrál všechny jízdy. Skvěle také jezdil Marek Sekanina, 2× zvítězil a jednou nestartoval. Pouze tato divize nabídla divákům B finále. První řadu obsadili Radomír Kupec, Jiří Lipš a Miloš Feigl. Ze 2.řady startovali Lukáš Hanžl a Martin Plachý. Start nejlépe zvládl Radomír Kupec a hned od 1.metrů upaloval pro postup. 1 a půl kola jel na postupové pozici Miloš Feigl. Tento nováček v autokrosu jezdí motokros na velmi dobré úrovni a letos zkouší autokros. Feigl udělal v průběhu 2.kola chybu a rázem se propadl až na chvost startovního pole. Na postupové pozici ho vystřídal J.Lipš a už se zdálo, že si toto místo udrží. Neudržel a v posledním kole jej předjel Martin Plachý a ten si už svojí pozici uhlídal. Na 11.místě dojel Jakub Kubíček, na 12. Jirka Lipš. Hanžl projel cílem jako 13. a 14. byl Adam Roučka. A 15.dojel Feigl. Toto B finále nabídlo skvělou podívanou. Všichni jezdci dojeli a předvedli mnoho předjížděcích manévrů. Jen tak dál kluci. Pole-position velkého finále patřilo Karlu Kupcovi. Za ním postupně najížděli Marek Sekanina. Tomáš Pospíšilík, Matyáš Zeman, Ivana Kuželová, Jirka Figl, Tadeáš Zeman, Petra Kramářová, Radomír Kupec a Martin Plachý. Ve finále si udržel neporazitelnost Karel Kupec a s náskokem 5 vteřin zvítězil. Sekaninovi patřila 2.příčka. Na stupních vítězů je doplnil T.Pospíšilík. V boji o 4.pozici se radoval M.Zeman, který nedal šanci 5. Kuželové a 6. Kramářové. O 7.místo sváděli tuhý boj Jirka Figl a R. Kupec. Nakonec 7.místo vybojoval Figl. 9. Plachý a 10. Zeman Tadeáš projeli také cílem a tak bylo až do cíle vážně stále na co koukat.

V divizi 3A se představilo 12 jezdců. Nejrychlejším mužem tréninku byl Ladislav Hanák, jemuž zdatně sekundovali Vít Nosálek a domácí Jirka Svoboda. Hanák si v rozjížďkách počínal nejlépe a přivedl jezdce na start finále v pozici lídra. Spolu s nim postavili svoje speciály do 1.řady také Vít Nosálek a Jirka Svoboda. Ze 2.řady jel Jiří Šikola a Klaus Horner. 3.řadu obsadili Petr Švestka, Miroslav Kužel a Stanislav Bous, který však do finále nenastoupil a je tak 10. 4.řada nabídla místo ke startu Ondřeji Fauovi a Lukáši Kořínkovi. Nejlépe odstartoval Nosálek, jehož pronásledovali Hanák se Svobodou. Vytvářeli si velký odstup a hnali se do cíle. Ve 2.kole zůstal stát Švestka a skončil 9. Pro J.Svobodu byla vždy Nová Paka nešťastným závodem a i tentokrát se to vyplnilo. V nájezdu do předposledního kola vypověděl Svobodovi službu motor a Jirka tak musel odstoupit ze 3. místa a je klasifikován na 8.příčce. Nosálek těsné vedení udržel a prohnal se cílem jako vítěz. Druhé místo patří Hanákovi a 3.místo si vybojoval Jirka Šikola. Až na 4. místo se proháčkoval Míra Kužel. 5. dojel Horner, 6. Kořínek a 7. Fau. Bylo to krasné finále plné dramatických momentů.

V královské divizi čtyřlitrů se zúčastnilo 13 jezdců a už od tréninku jsme sledovali tuhý boj, ve kterém se jezdci přetahovali o každou desetinku. Nakonec se z vítězství v tréninku radoval Honza Smrž před Petrem Bartošem a Petrem Turkem. Prvním dvěma jezdcům tréninku se však nedařilo v rozjížďkách podle jejich představ. Bartoš utrhl tlumič a musel se tak probojovávat ze zadních pozic a Honza Smrž měl vůbec obrovský kopec smůly. Ve 2.sérii se mu v momentě, kdy jel 1., roztrhl diferenciál a ve 3.sérii odstoupil kvůli technické závadě opět. A tak kraloval Turek, který v Pace poprvé na našem území představil svůj speciál v ostrém závodě. A nutno podotknout, že jeho BMW motor je opravdu hodně rychlý. Startovní rošt finále vypadal následovně-1.řada-Petr Turek, Roman Keřka a Roman Kalvoda. 2.řada-Tadeáš Staněk a Jaroslav Hošek. 3.řada-Jaromír Štětina, Petr Bartoš a Boris Vaculík. 4.řada-Jan Soldát a Vladislav Štětina. Na bodovaných, ale nepostupových místech byli 11.Jan Smrž, 12.Josef Pagač a 13.Zdeněk Sekerka. Start se nejlépe povedl Petru Turkovi, který vyhrál způsobem start-cíl celý závod. O stříbrný stupínek svedli lítý boj Roman Keřka s Jardou Hoškem. Nakonec Keřka porazil Hoška o necelou vteřinu a byl tak 2. Těsně před 5. Bartošem protnul cíl 4. Vaculík. Staněk dojel s náskokem 6. před 7. Štětinou Vladislavem a 8.Štětinou Jaromírem. Cíl závodu neviděli 9. Soldát a 10.Roman Kalvoda, který finále neabsolovoval.

Závody byly krasné za nádherného počasí. Na závodiště vedla cesta mnoho fanoušků tohoto překrásného sportu. Závody byly bezproblémové, ale 2 výtky bych měl. První věcí bylo dost velké zpoždění časového harmonogramu. Na tomto musíme příště zapracovat. Druhou věcí, která divákům hodně vadila, byl fakt malý a nedostatečný počet stánků s občerstvením. Jinak si myslím, že novopačtí pořadatelé opět potvrdili svůj vysoký standart a všichni diváci ocenili most, který je veden v horní části trati a diváci se po něm bez problémů dostanou na ta nejatraktivnější místa. Děkuji za povedený závod a jen tak dál.

Pro autokrosar.cz Jan Petr

««« Předchozí text: Druhý závod v Nové Pace
Následující text: Jablonecký Šikola překvapil. »»»autor: Tomáš Baloun | 13.5.2008 Út 21:49 | tisk | autokros | 11 komentářů

Komentáře k textu

Autokrosar.cz věří, že naši čtenáři budou ctít v diskuzích základní zásady slušnosti a nebudou používat vulgární výrazy nebo jinak neslušné projevy, případně vkládat cílené reklamní příspěvky. V takovém případě si Autokrosar.cz vyhrazuje právo takový příspěvek částečně, nebo zcela vymazat.
[1] maskom

;-)plechovky nejedou zadnou ceskou trofej je to D6 do 1600 a v D1 jeli pouze 3 vozi ostatni byla D5 ;-)

13.5.2008 Út 23:17
[2] web Jirka Bret

jo jo už jsme D6..pozor na nás:-)

14.5.2008 St 12:30
[3] wosmart

Hlavně na tebe pozor. letos jsi zatím outsiderem… Jedeš na kopec? Se silným sponzorem (Turinsky a spol.) bys měl jezdit kládu, jak sviňa…

15.5.2008 Čt 19:49
[4] Starej harmonikář Česká trofej

Má pravdu, předsedo! Českou trofej jedou jen D7, D8 a D3RB160. Stačí se podívat na zvláštní ustanovení.

15.5.2008 Čt 19:52
[5] Pavel maskom

který třetí vůz je D1??

15.5.2008 Čt 21:32
[6] Starej harmonikář

D1: V. Fejfar – Škoda Fabia, Zd. Antony – Mits.Lancer EVO7, J.Bartoš – Škoda Fabia. Zbytek D5

16.5.2008 Pá 10:28
[7] Pavel

evo 7 :-D :-D :-D ha haha ha ha, si děláte (_)(_) ne?????????????

16.5.2008 Pá 17:36
[8] Starej harmonikář

Tak se podívej na homologační listy! Pokud k nim nemáš přístup, spokoj se s tím, co jsem napsal.

17.5.2008 So 22:15
[9] hh

prej evo7…to neni evo 7….. :-D :-D :-D :-D

20.5.2008 Út 15:07
[10] Pavel starej harmonikář

díky za info, napsal jsi to móóóóc krásně, papír snese všechno. :-D :-D :-D :-D pokud nemáš přístup k evo 7 spokoj se s mým smíchem :-D :-D :-D :-D :-D

20.5.2008 Út 17:06
[11] Zdeněk Antony ml.

Kdo je Pavel??? by mě docela zajímalo… Ptal se tě někdo na to co to je? Znáš homologační listinu mitsubishi??? Podívej se do ní pořádně,a pak se přiď podívat k nám pod stan na číslo kastle,a klidně ti ho odbrousím,aby jsi viděl že je z EVO VII. Jo mimochodem řada EVO se píše římskýma,což pro upřesnění je: I,II,III….VII,VIII,IX,X. Samozřejmě nenarážím na harmonikáře,ten mi nevadí,a nikdy nebude!!! Ještě mimochodem,kdyby to bylo starší EVO,zajel by jsi s ním něco??? Myslím si,že takový chytrák,jako jsi ty by nezajel nic… jo a ještě si zjisti to,že díly z EVO IV pasujou na celou řadu EVO až po VII. (tím samozřejmě myslím ty karosářské,a po menších úpravách). Ale to si lidé,jako jsi ty asi neumí zjistit. A už mě nes.. s tvýma názorama!!! ptal se na ně někdo??? NE! Měj se chytráku a raději se u nás neukazuj!!! Jo ještě smích??? Přejde :-D :-D :-D

22.5.2008 Čt 23:25
Nelze přidávat nové komentáře.
Aktuální závod
obrazek

Zvláštní ustanovení

___________________________
obrazek

Zvláštní ustanovení

___________________________
obrazek

bottom_kalendar


Náhodná fotka

Náhodná fotka z fotogalerie


bottom_kalendar


Poslední komentáře
bottom_kalendar


Doporučujeme

Kalendář závodů

Kalendář závodů

Inzerce

Rally-mania

Kartcross

RC-Tábor

České Okruhy

Sport Motor Newsbottom_kalendar
kalendář
ME 2013
   
25.-26.5. Bauska -LV
1.-2.6. Seelow -D
29.-30.6 Cunewalde -D
6.-7.7. Nová Paka -CZ
20.-21.7. St.Georges -F
17.-18.8. Nyirad -H
24.-25.8. Přerov -CZ
14.-15.9. St.Igny de Vers -F
22.-22.9. Maggiora -I

ZSE 2013
   
13.-14.4. Nyirad -H
18.-19.5. Molča -SK
15.-16.6. Přerov -CZ
13.-14.7. Senica -SK
3.-4.8. Poříčí n/S -CZ
10.-11.8. Türkeve -H
7.-8.9. Gonars -I

MMČR a ČT 2013
   
20.-21.4. Humpolec
11.-12.5. Nová Paka
15.-16.6. Přerov
27.-28.7. Dolní Bousov
3.-4.8. Poříčí n/Sázavou
31.8.-1.9. Sedlčany
5.-6.10. Přibice
12.10. Humpolec-VZ

Racer Buggy 2013
   
6.-7.4. Přibice-PS
20.-21.4. Humpolec-MČR
27.-28.4. Dobřany-PS
11.-12.5. Nová Paka-MČR
1.-2.6. Dolní Bousov-PS
8.6. Dobřany-MČR
9.6. Dobřany-PS
29.6. Přerov-MČR
30.6. Přerov-PS
27.-28.7. Dolní Bousov-MČR
3.-4.8. Poříčí n/S-MČR
31.8.-1.9. Sedlčany-MČR
14.-15.9. Nová Paka-PS
5.-6.10 Přibice-MČR
12.10. Humpolec-VZ
bottom_kalendar
cisty


TOPlist


Sledovanost webu


bottom_kalendar
copyright