head
homekalendargaleriekontakt
Partneři

attract

attract

autosport

a1

JSC- hydraulika

AutoMotoNet

Wintter

TipTyre-kvalita není náhoda

ASK

megapress

a1

AOP okna

Sharon


bottom_kalendar

    Úvodní závod v Přerově

obrazekO víkendu byl zahájen seriál MČR v autokrosu. Závod se jel v Přerově a v rámci našeho mistrovství se tu zároveň také jelo Mistrovství zóny Střední Evropy a také se tento závod započítával do Mistrovství Slovenska a také Maďarska, takže se tu sešla skvělá jezdecká účast, čítající 100 závodníků. Závod sledovala velice dobrá divácká návštěva, takže se závod vydařil po všech stránkách.

 

Jediné co se nevydařilo bylo sobotní počasí, neboť v sobotu pršelo téměř celé odpoledne a tak musel byt zrušen 2.trénink a 1.rozjížďka byla odložena na neděli. V neděli se počasí umoudřilo a k vidění byl skvělý závod.

V závodě Divize 6 pro cestovní vozy do 1.600ccm se z vítězství radoval Tomáš Jánoš před 2. Ludvíkem Huškem a 3. Martinem Kopenou. Celkem v této divizi bodovalo 12 jezdců.

V divizi 1 a 5 startovalo 15 jezdců. Také v tomto závodě jeli jezdci české trofeje, ale i jejich výsledek se započítával do MSZ. Z vítězství se radoval Stanislav Horáček s vozem VW New Beetle R32. Až na 2.pozici dojel největší favorit tohoto závodu Zdeněk Antony st., kterého ve finále začalo zlobit jeho Mitsubishi Lancer, v jednu chvíli jel až 6., ale po famózní stíhací jízdě dojel 2. Na 3.příčce dojel Nestor Jan Hovorka, který se zároveň stal vítězem D1.

Ve Slovenském šampionátu v D1 do 2000ccm se z vítězství radoval Karol Šedivý jun.

Na závod přijelo bojovat o vítězství v této divizi celkem 19 jezdců, mezi nimi také 2 nováčci – Miloš Feigel a Steffan Hummel z Rakouska. Na těžké, promáčené trati se v tréninku nejlépe prosadil Tomáš Pospíšilík v čase 00:51,55 při průměrné rychlosti 69,8 km/h před 2. Matyášem Zemanem a 3. Radomírem Kupcem. V rozjížďkách kraloval Marek Sekanina, který vyhrál vše co mohl.

V této divizi se jelo B finále a startovní rošt byl následující-1.řada-Jiří Lipš, Marcel Labuzík a Steffan Hummel. 2.řada-Phillip Horner a Tadeáš Zeman. 3.řada-Jakub Kubíček, Adam Roučka a Lukáš Hanžl. B finále přineslo strhující podívanou. Po opakovaném startu došlo na skoku k těžké nehodě P.Hornera z Rakouska, který udělal 4 salta a dopadl na svodidla. Byl převezen do nemocnice na prohlídku a ta ukázala, že je Horner v pořádku a má pouze zranění kolena. Bohužel po dalším opakovaném startu musela sanita vyjíždět ještě jednou, V posledním kole se totiž snažil probojovat na 2. postupové místo T.Zeman. V posledním kole a těsné před poslední zatáčkou sice 2. Lipše předjel, ale při dokončování manévru zavadil o břeh a skončil se svojí buginou na střeše. Také Zeman byl na vyšetření a má naražený krk. Do A finále tak postoupili S.Hummel a J.Lipš. Na 11.místě je A.Roučka, na 12. M. Labuzík. Na 13.místě projel cílem L.Hanžl. Zmiňovaný T. Zeman skončil po havárii až na 14.místě. 15.místo obsadil smolař Horner a 16. je J. Kubíček.
Ve finále měl právo výběru v 1.řadě Marek Sekanina, spolu s ním v ní ještě stáli Karel Kupec a Matyáš Zeman. Ze 2.řady startoval Tomáš Pospíšilík a Ivana Kuželová. Do 3.řady si najeli Jiří Figl, Petra Kramářová a Vladislav Demkin. Postupujícím z malého finále S.Hummelovi a J.Lipšovi patřila poslední řada. Do finále odstartoval nejlépe Sekanina, ale ještě v 1.kole ho zradila technika a zůstal stát na 9.místě, protože 10. Figl neabsolovoval ani 1 kolo finálového závodu. Do vedení se tak dostal velmi záhy Karel Kupec a s náskokem 2 sekund před druhým M.Zemanem si dojel pro zlatý věnec. Dlouho byla na bronzové pozici P.Kramářová, poté však asi kvůli technice zpomalila a je klasifikovaná na 8.pozici. Pro zelený věnec si nakonec dojel po zásluze Tomáš Pospíšilík. Za ním skončil s obrovskou ztrátou na 4.místě Demkin. 12 bodů získal za 5.příčku Jirka Lipš. Na 6.místě projela cílem I.Kuželová, která zajímavě změnila image. 7.místo získal při své premiéře v této divizi Stefan Hummel.

V divizi D3A vozů s motorem o obsahu do 1600ccm se představilo nejvíce jezdců-23. Sešla se zde velmi kvalitní konkurence a tak i tato divize nabídla hezkou podívanou. Právě tato divize byla asi nejvíce v tréninku postižena a ovlivněna průtrží mračen. A tak trénink vyhrál při průměrné rychlosti 72,4 km/h v čase 00:49,70 maďar Kalman Szabo, 2.byl Andreas Hasler a 3. T. Scheibelberger. Nejlepším čechem byl 5. Jiří Svoboda. Tento výsledek způsobil fakt, že zatímco naši elitní jezdci a reprezentanti jeli v lijáku v obrovském množství bláta, tak právě tito jezdci s vyššímy čísly měli bláto částečně vyházeno jezdci jedoucími před nimi. V rozjížďkách už se ale plně projevila síla a umění našich elitních pilotů Ladislava Hanáka a Jiřího Svobody, kteří vítězili s velkýmy náskoky. Zdatně jim sekundovali také Vít Nosálek a Petr Švestka. Tato divize nabídla divákům v areálu Přerovské rokle, ale i divákům ČT 4, finále B. V něm patřila 1.řada cizincům- Szandoru Brezowskemu,Zoltánu Madaraszovi a Andrzeji Mancinovi z Polska. Ze 2.řady startoval Alex Molnár a smolař dne Miroslav Kužel. 3.řada patřila Jiřímu Šikolovi, Andreasu Haslerovi a Thomasu Scheibelbergerovi. Ze 4.řady startovali Ondřej Fau a Lukáš Kořínek. Pro postup si dojel M.Kužel, který zvítězil před 2. Scheibelbergerem. Těsně za branami finále skončili 11.Mancin a 12.Jirka Šikola. 13.příčku si zde vyjel A.Molnár a 14. se prohnal cílem A.Hasler. Ondřej Fau je klasifikovan na 15.místě a 16. je S.Brezowski. 17. Kořínek a 18. Madarasz skončili v 6.kole. Ladislav Hanák měl ve finále Pole-position. Hanáka v 1.řadě ještě doplnil Jiří Svoboda a Andreas Winninger z Rakouska. Start ze 2.řady si vybojovali Manfred Brandstetter a Pavol Adam ze Slovenska. Kalman Szabo,Petr Švestka a Vít Nosálek jeli ze 3.řady. 4. lajna roštu patřila Miroslavu Kuželovi a Thomasu Scheibelbergerovi. Ve finále odstartovali nejlépe Svoboda s Hanákem. Před 1. zatáčkou byli na stejné úrovni a mnoho lidí čekalo tvrdý střet. Oba jezdci však jeli hlavou a kolizi zabránili. Na 1. místo se dostal Hanák a vedení udržel až do cíle. Jezdec hájící barvy AK Nová Paka Jiří Svoboda bojoval, Hanákovi nedal vydechnout a projel cílem na 2.pozici těsně za Hanákem. O 3. příčku svedli tuhý boj v cíli 3. V. Nosálek před 4. Švestkou. Na 5. pozici dojel A.Winninger před svým krajanem M. Brandstetterem. Pavol Adam bral body za 7.místo, Scheibelberger za 8. K.Szabo dokroužil na 9.pozici a na 10.příčce protnul cílovou fotobuňku Míra Kužel.

16 jezdců v Přerově bojovalo o vítězství v D3. Největší favorit závodu, úřadující mistr ČR Petr Bartoš nezačal dobře. V tréninku mu vypověděla službu technika a skončil tak na 15.místě. Z vítězství v tréninku se překvapivě radoval Tadeáš Staněk, na 2.pozici odtrénoval Jan Smrž a na 3. příčce Jarda Hošek. V rozjížďkách byl nejlepším jezdcem Jarda Hošek, který triumfoval ve všech jízdách.

Hošek tak přivedl finalisty na start finále. Vedle něj se postavil Petr Bartoš a Honza Smrž. 2.řadu okupovali Jozef Sýkora ze SR a Boris Vaculík. Jarda Štětina, Zdeněk Sekerka a Csaba Pallag Bozsag startovali ze 3.řady. Maďarští jezdci Andreasz Madarasz a Tibor Voros jeli ze 4.řady. Na body zde dosáhli také 11.Staněk, 12. Jan Soldát, 13. Miloš Marton a 14.Aleš Pařízek. Finálová jízda přinesla zase jeden sporný okamžik. Těsně po startu došlo ke kolizi Petra Bartoše a Jaroslava Hoška. Jedna strana tvrdí to, druhá zase ono. Faktem je to, že Bartoš měl v daném okamžiku volbu stopy, neboť vedl zhruba o čtvrt auta. Pak pouze zatočil. Mě osobně se to jako faul nezdálo. Na tuto kolizi doplatil právě Hošek, který měl po této kolizi proraženou pneumatiku a Jan Smrž, který z místa kolize odjížděl s velkou ztrátou. Bartoš zde triumfoval způsobem start-cíl. Skvělou a fantastickou stíhací jízdu předvedl Smrž a dojel si nakonec pro stříbro. Slovák Jozef Sýkora se radoval z bronzu. Bramborová medaile zbyla na B.Vaculíka. Pallag Boszag byl 5., Madarasz 6. a na 7.místě dojel Sekerka. V 6.kole zůstali stát 8.Voros a 9.Hošek. Na 10.místě je klasifikován Štětina, jenž skončil ve 3.kole po kolizi s Vaculíkem.

Generálka na srpnové ME se vydařila. Myslím, že na to jak déšť poničil trať, se jelo na slušně připravené trati. Časový harmonogram byl dodržen a tak k pořadatelům směruji, bohužel již poněkolikáté, zanedbané sociální zařízení a sprchy. To je proste katastrofa. To je ale asi jediná výtka. Jinak musím opravdu pořadatele pochválit, protože se jim podařil skvělý závod.

Seriál pokračuje již tento týden v Nové Pace,kam jste srdečně zváni.

Pro autokrosar.cz Jan Petr

««« Předchozí text: MMČR a ZSE v Přerově
Následující text: AUTOSLIDE zamíří taky do České republiky »»»autor: Tomáš Baloun | 5.5.2008 Po 22:04 | tisk | autokros | 11 komentářů

Komentáře k textu

Autokrosar.cz věří, že naši čtenáři budou ctít v diskuzích základní zásady slušnosti a nebudou používat vulgární výrazy nebo jinak neslušné projevy, případně vkládat cílené reklamní příspěvky. V takovém případě si Autokrosar.cz vyhrazuje právo takový příspěvek částečně, nebo zcela vymazat.
[1] popad

Blahopřeji Fóglovi,Honzíkovi Smrzovi(jedeš jak bůh). 8-)

6.5.2008 Út 10:50
[2] Mara

Honza je pro mě vítězem z Přerova. Nebejt Fogla prasarny po startu, tak vyhrál na 100% Honza.

6.5.2008 Út 13:57
[3] jana Poděkování p. Hoškovi

Divím se p.Hoškovi, že jednu nevrazil Bartošovi – měl si vzít příklad z našich politiků. On je ale slušný až moc. Já bych se neudržela. Ne za tu srážku, to se dá pochopit a stává se to často a nevyhne se to nikomu. Ale na arogantní chování Bartoše se nechce ani dívat. Dalo se to vyjádřit také lépe, jeho rozhovor neměl úroveň předního závodníka. Kdyby to udělal někdo jiný (např. z konce tabulky) bylo by to hodnoceno stejně? Většina lidí si myslí že ne. Přeji všem slušným závodníkům moc a moc štěstí a na každého jednou dojde.

6.5.2008 Út 16:43
[4] Nikol

přece jen jel Honza nejlíp, podle mě je nejlepší z D3, ale nějak nevim co si myslet o tom co se stalo právě po startu finálovek… myslim že Hošek je opravdu ‚borec‘, ani nechci vědět co bych dělala já v jeho pozici….

6.5.2008 Út 20:17
[5] sweet_dirty

Bartoš mě hodně zklamal. To co udělal, tak není normální. Hošek je v autokrose někdo a nebude si dělat zbytečně kvůli němu nepřátelé… Jak řekl, nemá zapotřebí dávat protest a kdyby někdo uznal konečně Bartošovu chybu, dalo by se možná i něco dělat. Ale jak sám řekl do televize Bartoš.(Jedu tak, abych vyhrál)

6.5.2008 Út 21:47
[6] Ajunkaa Jarda Hošek

Jsem ráda, že se zde setkávám se stejnými názory, jako mám já sama. Jsem velká fanynka Jardy Hoška a to, co jsem viděla v neděli v Přerově, bylo k pláči :-( Každý přece jede tak, aby vyhrál!… ale sportovně. To, co posledních pár let předvádí Bartoš, je až k neuvěření a vše mu neustále prochází :-x Ale jak píše paní Jana – Na každého jednou dojde! 8-)

7.5.2008 St 14:59
[7] Tereza

Ano. souhlasila bych s nazory ostatnich…Petr by se mel nad sebou zamyslet.. Zajimao by mne jak by se tvaril a hlavne co by rikal, kdyz by tohle udelal nekdo jemu… :-( Je sice pravda ze jak rikali v TV ze nekdy se to stane a patri to k autokrosu, ale Petr to uz trosku prehani.. viz posledni zavod Evropy loni

7.5.2008 St 20:18
[8] Octavia007

Kdo umí, ten umí, kdo neumí, hledá výmluvy!

9.5.2008 Pá 09:15
[9] jara

kdyby nebyl posledni zavod tak na co to svedeš terezo nerozumiš tomu tak mlč a petr ten nic neřika aj když furt v portugalsku mu davali rany vyděl jsem to

9.5.2008 Pá 14:23
[10] RS

roman kalvoda rek na priamaku ze to nic nebilo tak uz dajte pokoj petrovi aj jardovi obaja sou velki borci

9.5.2008 Pá 22:01
[11] Pozorovatel Fair play

V Přerově jsem od toho byl asi 30 metrů, JB, D3A i D3. Petr Bartoš jel jinak než všichni, co jeli z prava. To samý mohl udělat Svoboda Hanákovi, ale neudělal. Každopádně je mi k smíchu názor člověka, který nezná, jaké i/y se píše po „h“ nebo „k“. Tohle se učí snad ve druhé třídě stejně jako slušné chování, které je základním kamenem pro fair play. Nebo má snad být tohle nový směr závodění a návodem pro jezdce JB, jak se „vyhrává“??

10.5.2008 So 08:35
Nelze přidávat nové komentáře.
Aktuální závod
obrazek

Zvláštní ustanovení

___________________________
obrazek

Zvláštní ustanovení

___________________________
obrazek

bottom_kalendar


Náhodná fotka

Náhodná fotka z fotogalerie


bottom_kalendar


Poslední komentáře
bottom_kalendar


Doporučujeme

Kalendář závodů

Kalendář závodů

Inzerce

Rally-mania

Kartcross

RC-Tábor

České Okruhy

Sport Motor Newsbottom_kalendar
kalendář
ME 2013
   
25.-26.5. Bauska -LV
1.-2.6. Seelow -D
29.-30.6 Cunewalde -D
6.-7.7. Nová Paka -CZ
20.-21.7. St.Georges -F
17.-18.8. Nyirad -H
24.-25.8. Přerov -CZ
14.-15.9. St.Igny de Vers -F
22.-22.9. Maggiora -I

ZSE 2013
   
13.-14.4. Nyirad -H
18.-19.5. Molča -SK
15.-16.6. Přerov -CZ
13.-14.7. Senica -SK
3.-4.8. Poříčí n/S -CZ
10.-11.8. Türkeve -H
7.-8.9. Gonars -I

MMČR a ČT 2013
   
20.-21.4. Humpolec
11.-12.5. Nová Paka
15.-16.6. Přerov
27.-28.7. Dolní Bousov
3.-4.8. Poříčí n/Sázavou
31.8.-1.9. Sedlčany
5.-6.10. Přibice
12.10. Humpolec-VZ

Racer Buggy 2013
   
6.-7.4. Přibice-PS
20.-21.4. Humpolec-MČR
27.-28.4. Dobřany-PS
11.-12.5. Nová Paka-MČR
1.-2.6. Dolní Bousov-PS
8.6. Dobřany-MČR
9.6. Dobřany-PS
29.6. Přerov-MČR
30.6. Přerov-PS
27.-28.7. Dolní Bousov-MČR
3.-4.8. Poříčí n/S-MČR
31.8.-1.9. Sedlčany-MČR
14.-15.9. Nová Paka-PS
5.-6.10 Přibice-MČR
12.10. Humpolec-VZ
bottom_kalendar
cisty


TOPlist


Sledovanost webu


bottom_kalendar
copyright