AOP okna

Sharon

bottom_kalendar

Autokrosař dumá nad motorem buginy

obrazekZískal hodně, ale chce ještě víc. A aby to autokrosař Petr Turek zvládl, dává si roční závodnickou pauzu. Na přestup do královské divize terénních formulí se chce připravit dokonale. Jako dvojnásobný evropský i český šampion šestnáctistovek hodlá uspět i v nejtvrdší kategorii bugin se čtyřlitrovými motory.

Tomáš Baloun | 8.4.2007 Ne 18:53 | autokros | 1 komentář

Aleš Křesťan v sezóně 2007

obrazek Rozhovor s Alešem Křesťanem, který loňskou sezonu absolovoval jako premierovou ve velkém autokrosu. Přestoupil z hobbyautokrosu.

Tomáš Baloun | 8.4.2007 Ne 18:32 | Rozhovory | 0 komentářů

Evropa 2006 Ládi Brožka

obrazekPoté co letošní sezónu vynechal Josef Petrik se stal Ladislav Brožek jediným českým zástupcem v D1, který absolovoval všechny závody v seriálu ME. V úvodním závodě se Ladislav umístil v tréninku na 3.místě. V rozjížďkách si Brožek vydobil 1.řadu finále do kterého odstartoval nejlépe. Vedení však Láďa dlouho neudržel, neboť ho předjel letos neporazitelný Helmut Wild. Nováček letošního roku Alexander Kvashnin také Láďu pokořil a dojel druhý. Když Láďu v předposledním kole předjel i jeho bratr Sergej, zdálo se, že 4.místo bude přesto úspěchem. Láďa však úžasně zabojoval a v poslední zatáčce závodu se doslova protlačil na bronzový stupínek

Tomáš Baloun | 8.4.2007 Ne 18:02 | autokros | 0 komentářů

Evropa 2006 pro Petra Bartoše

obrazek Letošní sezóna začala v portugalské Murce. Pro Petra Bartoše se úvodní závod vyvíjel skvěle. Ve všech rozjížďkách kraloval a zdálo se, že ho tady nikdo nemůže zastavit. Start však Petrovi nevyšel a také díky jezdecké chybě jel v průběhu finále až na 4.pozici. Petr však bojoval jako lev a po strhující podívané dojel na 2.místě za vítězným Behringerem.

Tomáš Baloun | 8.4.2007 Ne 17:55 | autokros | 0 komentářů

Evropa 2006 Petra Turka

obrazek Také Petr Turek v D3A obhajoval mistrovský titul. Hned v úvodním podniků ME, který se jel v Murce, Petr vyhrál trénink před L.Hanákem a J.Svobodou. V rozjížďkách zahájil Petr vítězstvím, poté dojel 2. a ve 3.sérii ho zradil motor. Ve finále startoval z 1.řady a i když bojoval jako lev dojel až 3. za Hanákem a Martym.

Tomáš Baloun | 8.4.2007 Ne 17:41 | autokros | 0 komentářů

Rozhovor s Ivanou Kuželovou

obrazekV tomto rozhovoru Vám představíme mladou autokrosovou závodníci Ivanu Kuželovou, která se řadí do kategorie vycházejících hvězd tohoto automobilového sportu.

Tomáš Baloun | 8.4.2007 Ne 17:19 | Rozhovory | 1 komentář

EURACA CUP 2007

obrazek V letošní sezóně se opět rozjede Euraca cup , který je vypsán jako součást ME pro D3 600. Pojede se na 6 tratích : Nová Paka (CZ), Přerov (CZ), Seelow (D), Matschenberg (D), Lučenec (SK), Nyirad (H) a neměl by být omezený počet startujících jako tomu bylo v předešlých sezónách.

Tomáš Baloun | 8.4.2007 Ne 16:48 | autokros | 0 komentářů

Karel Kupec je mistrem republiky ve slalomu

obrazekV pondělí 26.3.2007 se uskutečnilo odložené mistrovství republiky žáků ve slalomu. Po skvělých výkonech ve slalomech na Mísečkách se Karel Kupec postavil na start slalomu s hlavním cílem – dojet slalom nejhůře do 5. Místa, což by mu zajistilo celkové vítězství v Českém poháru bez ohledu na to, jak dopadnou soupeři.

Tomáš Baloun | 7.4.2007 So 20:09 | Rozhovory | 10 komentářů

Miroslav Mejzlík - první jízda s kartem byla hrozná

obrazekMiroslav Mejzlík, jezdec divize Kartcross. I když v této divizi je nováčkem, v závodech autocrossu je již ostříleným matadorem. Jaké byly jeho závodní začátky, jaké vozy pilotoval a jak si zvykal na kart si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.

Pavel Ondráček | 26.2.2007 Po 20:40 | autokros | 0 komentářů