AOP okna

Sharon

bottom_kalendar

Záver Zóny strednej Európy na východe Slovenska

obrazekPosledné tohtoročné podujatie FIA CEZ TROPHY v autokrose bude hostiť obec Dargov, nachádzajúca sa 6 km pred mestom Sečovce. Trať v lokalite na Dubinách už pravidelne privíta nielen jazdcov hodnotenia Zóny strednej Európy, ale body sa budú prideľovať aj do Majstrovstiev Slovenskej republiky, a v neposlednom rade aj do pohára Euraca Cup pre najmladšie autokrosové nádeje v divízii junior na bugynách.

Tomáš Baloun | 3.9.2008 St 22:48 | autokros | 0 komentářů

ME Přerov- již tento víkend

obrazekO víkendu 30.-31.8 2008 se opět rozezní závodní motory v přerovském Údolí mamutů. Na místní autokrosové trati se uskuteční MISTROVSTVÍ EVROPY. Účast přislíbyla kompletní evropská špička včetně všech domácích jezdců.Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program a bude nainstalována i velkoplošná obrazovka.

On line výsledky

Pepa Špaček | 30.8.2008 So 06:00 | autokros | 0 komentářů

Reportáž z ME Nyirád

obrazek O víkendu 22–24.8. 2008 se uskutečnil již osmý díl autokrosového Mistrovství Evropy v maďarském Nyirádu. Všechny účastníky přivítalo příjemné, i když chvílemi větrné počasí. Pořadatelé se drželi časového plánu a tak v 10.00 hodin začaly volné tréninky.

Pepa Špaček | 26.8.2008 Út 19:46 | autokros | 0 komentářů

Výsledky z Nyirádu

obrazekJe za náma další odjetý závod Mistrovství Evropy. Tento se jel v maďarském Nyirádu a jezdecky byl velice slušně obsazen. Co se týče našich jezdců tak na stupeň nejvyšší vystoupali pouze dva a to v juniorech Tomáš Pospíšilík a v šestnáctkách Ondra Musil. Na bednu se ještě postavili, šestnáctistovkař Láďa Hanák, ve čtyřlitrech byl nejlepší z našich Petr Turek, který obsadil druhé místo za němcem Stubbem. Vašek Fejfar si v plechách vyjel pěkné třetí místo. Petr Bartoš závod nedokončil pro poruchu motoru.

Tomáš Baloun | 24.8.2008 Ne 20:30 | autokros | 0 komentářů

ME V Nyirádu už tento týden

obrazekV maďarském Nyirádu se jede 23–24.8 osmý závod letošního seriálu Mistrovství Evropy v autokrosu.

Seznam přihlášených jezdců
Poloha Nyiráduvzdálenost z Prahy cca 540km.

Tomáš Baloun | 18.8.2008 Po 06:13 | autokros | 0 komentářů

Výsledky z Velkého Meziříčí

obrazek16.8.2008 se jel závod Bresson MMČR ve Velkém Meziříčí. Připravené závodiště zasáhl noční déšť a trať v sobotu ráno byla nezpůsobilá k závodu, proto se mnoho jezdců odhlásilo a jelo domů. Dopoledne se počasí umoudřilo a začalo se závodit.

Tomáš Baloun | 17.8.2008 Ne 08:56 | autokros | 0 komentářů

MMČR Velké Meziříčí

obrazekV sobotu 16.8.2008 se uskuteční další závod Bresson Mezinárodního mistrovství České republiky. Závod se jede v Dolních Heřmanicích u Velkého Meziříčí. Tento podnik je započítáván do:

• Mistrovství České republiky v autocrossu: D1, D5, D6, D3JB, RB125, RB 250
  • České Trofeje: D7, D8, RB 160
  • volný závod: D3
  • Pozor závod se jede v jen v SOBOTU

Tomáš Baloun | 11.8.2008 Po 16:45 | autokros | 0 komentářů

Předposlednímu závodu MČR v Přibicích kraloval Bartoš

obrazek Přibičtí pořadatelé udělali od loňska v areálu mnoho práce. Rozšířili trať a prodloužili jí v horní části, takže připravili pro diváky i jezdce nádherné závody. Přidalo se k tomu i nádherné počasí, takže krásný zážitek byl zajištěn. Oba dva dny se v nejsilnější třídě vyjímal Petr Bartoš, který svedl nádherný souboj s Romanem Keřkou v nedělním finále. Adrenalinu bylo až skoro moc. Bartoš nakonec Keřku „překousal“ a závod vyhrál.

Tomáš Baloun | 10.8.2008 Ne 20:38 | autokros | 0 komentářů

MMČR Přibice

obrazek 9.-10.8.2008 se uskuteční závody MMČR v autokrosu v Přibicích u Pohořelic. Jede se zde druhý ročník MMČR. Pořadatelé prodloužili závodní okruh na současných 1040m. Průjezd tratí

Tomáš Baloun | 28.7.2008 Po 21:25 | autokros | 43 komentářů

Pohár sponzorů RB - Dolní Bousov

O víkendu se jel v Dolním Bousově Pohár sponzorů Racer Buggy. Dále jsou výsledky.

Tomáš Baloun | 28.7.2008 Po 21:15 | autokros | 0 komentářů

Václav Fejfar vybojoval ojedinělé prvenství.

obrazekPrvenstvím v německém Matschenbergu, na závodišti nedaleko českých hranic, získal Václav Fejfar se Škodou Fabia první vítězství v evropském závodě v divizi 1 – „plechových aut“. Toto vítězství je historické. Lužanský jezdec se tímto zapsal zlatým písmem do historie evropského autokrosu. Je totiž jediným závodníkem, který vyhrál závod Mistrovství Evropy ve všech třech vypsaných kategoriích – divizi 3A 1600, divizi 3 4000 a nyní divizi 1. Přitom když odjížděl, bylo jeho cílem dojet do pátého místa a nepoškodit auto…

Tomáš Baloun | 28.7.2008 Po 15:29 | autokros | 21 komentářů

Výsledky ME Matschenberg

obrazekNA Mistrovství Evropy v německém Matschenbergu si pro první vítězstvím v letošní sezoně dojel Václav Fejfar. V D3 si první místo vybojoval domácí jezdec B Stubbe. V divizi D3A zvítězil holanďan Ch. Waldschmidt

Tomáš Baloun | 27.7.2008 Ne 18:43 | autokros | 116 komentářů