AOP okna

Sharon

bottom_kalendar

Poslední závod Autokros grande Slovakia 2009

obrazekPoslední závod desetidílného seriálu Autokros grande Slovakia se jede již 6.12. v Motoršport aréně Oslany u Partizánského. Češi, kteří do tohoto krásného autokrosového areálu začali jezdit, okořenili průběh těchto závodů. Za zmínku určitě stojí, že ze 14 jezdců na startovním roštu, právě naši borci obsadili všechna čtyři místa v první řadě a až zbylé tři řady zůstaly na jejich Slovenské soupeře.

Tomáš Baloun | 25.11.2009 St 16:48 | autokros | 0 komentářů

Boris Vaculík-Rychlost naší buginy je dle tratě a převodů kolem 180-200km/h

obrazekTento pilot startuje v královské divizi čtyřlitrů. Letos je z něho mistr Zóny střední Evropy. Jeho zbrusu nová bugina má neuvěřitelné technické parametry.Jaké to je s ní závodit a co připravuje na příští sezónu, to se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Tomáš Baloun | 12.11.2009 Čt 17:00 | autokros | 1 komentář

Ondřej Musil-Na háček se mi „oběsil“ Amur

obrazekOndra Musil vicemistr Evropy z let 2007 a 2008 v divizi D3A letos nasadil nový vůz, s úplně novým motorem Vauxhall. Sezóna byla úspěšná a Ondra skončil na třetí pozici v mistrovství Evropy. Republikové závody jel sporadicky. Na závodech v Poříčí, však Ondra vyhrál dvakrát. Proč? To se dozvíte o několik řádků níže.

Tomáš Baloun | 12.11.2009 Čt 16:31 | Rozhovory | 0 komentářů

Martin Svoboda: Rivalita mezi mnou a bráchou byla obrovská

obrazekVždy se usmívající Martin Svoboda, před touto sezónou přezbrojil na Mitsubishi Lancer evo 8. Celkové druhé místo v MMČR v Autocrossu v divizi 1 je důkazem toho, že i když byl tento rok seznamovací, tak se povedl.

Jak vzpomíná na Českou trofej a jízdu se svým nabroušeným Peugeotem 306 Maxi a jak se cítil na sedadle spolujezdce vedle Martina Prokopa se dozvíte v následujícím rozhovoru

Tomáš Baloun | 12.11.2009 Čt 16:20 | Rozhovory | 0 komentářů

Autokros grande Slovakia

obrazekPředposlední závod desetidílného seriálu Autokros grande Slovakia se koná 15.11.2009 v Motoršport aréně v Oslanech. Tentokrát pořadatelé pro všechny zůčastněné jezdce připravili skutečnou lahůdku, jeden závodník, který bude mít to štěstí a bude vylosován, odveze si domů Opel Kadet v autokrosové úpravě. Více informací se dozvíte na wrcecko.sk Srdečně zvou pořadatelé a český komentátor.

Tomáš Baloun | 6.11.2009 Pá 14:31 | autokros | 0 komentářů

Roman Kresta na Setkání mistrů

obrazekSedmého ročníku Global Assistance Setkání automobilových mistrů, které se uskuteční v sobotu 7.listopadu na autodromu v Sosnové, se zúčastní také Roman Kresta, novopečený mistr České republiky pro rok 2009.

Tomáš Baloun | 4.11.2009 St 15:34 | autokros | 0 komentářů

Šestinásobný mistr světa Sébastien Loeb na Setkání mistrů v Sosnové

obrazekLetošní sezona v automobilovém sportu pomalu končí, ve všech důležitých šampionátech, ať světových, evropských nebo českých, jsou tituly rozdány, a tak vlastně nezbývá nic jiného než poděkovat divákům za celoroční přízeň. Vybraní jezdci k tomu budou mít příležitost na tradičním Global Assistance Setkání automobilových mistrů, které se uskuteční v sobotu 7. listopadu na Autodromu Česká Lípa.

Tomáš Baloun | 26.10.2009 Po 22:33 | autokros | 0 komentářů

Fotografie ze SM Humpolec

obrazek Foto: Tomáš Jokeš-Autokrosar.cz

Tomáš Baloun | 13.10.2009 Út 05:45 | autokros | 0 komentářů

S autokrosovými mistry uzavřel sezónu Martin Prokop

obrazekHUMPOLEC– Hodnotné sportovní výkony a zajímavé souboje byly k vidění v sobotu 10. října v rámci letošního autokrosového Bernard Cupu – Setkání mistrů v Humpolci. V nejsledovanějších divizích vystoupili na nejvyšší stupínek jak nejúspěšnější autokrosař sezóny Vít Nosálek, tak nestárnoucí Jaroslav Hošek.

Tomáš Baloun | 11.10.2009 Ne 18:59 | autokros | 1 komentář

Petr Bartoš chce v Humpolci vyhrát s „plecháčem“

obrazekHUMPOLEC– Startovní listina letošního autokrosového Bernard Cupu – Setkání mistrů dostává právě v těchto dnech konkrétní podobu, přesto bude definitivně jasno až v sobotu 10. října v den konání závěrečného podniku sezóny.

Tomáš Baloun | 8.10.2009 Čt 14:44 | autokros | 0 komentářů

Autokrosař do Formule a formulař do Autokrosu

obrazekČeské závody formulí a také autokrosu zažily nevídanou výměnu dvou jezdců, kteří si na závod vyměnili své speciály a okusili závody na jiném povrchu. Jednalo se o jezdce Lukáše Hanžla a Tadeáše Spěváčka. První závod, kde proběhla výměna byla Podzimní cena Masarykova okruhu, kde startoval za stáj auto Schwarz autokrosař Lukáš Hanžl ve formuli Delta IV. Lukáš si vyzkoušel jaké to je jezdit v rychlostech kolem 230km/h, bez jakéhokoliv smyku a špinavého blata.

Tomáš Baloun | 6.10.2009 Út 19:35 | autokros | 0 komentářů