AOP okna

Sharon

bottom_kalendar

MMČR v Dolním Bousově /preview/

obrazekČtvrtý závod Timeseal Mezinárodního mistrovství České republiky zavítá na trať v Dolním Bousově. Bousovská trať, jak je známo, je velmi záludná a zvlášť pokud zaprší, stává se velice kluzkou až nevyzpytatelnou. To by se tento víkend ale nemělo stát a tak bude trať klouzat pouze, když bude nakropená.

David Jeřábek | 8.7.2010 Čt 19:49 | autokros, info | 1 komentář

Milan Purma

obrazekMilan Purma je mladý jezdec z Nového Bydžova, který zdědil chuť závodit po svém otci. Říká se, že většina jezdů Divize 6 v republikovém mistrovství jede za své. Milan není výjimkou a vše si platí z vlastní kapsy.

Pilotuje Škodu Felicii v nejnabitější divizi v republikovém mistrovství. Před námi je Dolní Bousov, kde v roce 2008 jednu Felicii zničil. S jakými ambicemi jde do závodu? Co pro něj autocross znamená, kdo je jeho nejoblíbenější jezdec a jaké byly jeho začátky? Toto a ještě mnohem více o tomto jezdci se dozvíte v následujícím rozhovoru.

David Jeřábek | 8.7.2010 Čt 17:39 | Rozhovory | 1 komentář

Petr Zeman

Petr ZemanPetra Zemana můžeme vidět poslední rok a půl v Divizi D3 Junior buggy 600 ccm3. O tom jaké byli Petrovi začátky, kdo je jeho největším soupeřem, a jak vidí letošní sezónu se můžeme dočíst v tomto rozhovoru.

David Jeřábek | 7.7.2010 St 21:35 | Rozhovory | 3 komentáře

Alois Havel

Alois HavelAlois Havel, ikona českého autokrosu. Závodník, který nikdy nezískal titul ME ale druhé místo vybojoval hned čtyřikrát. Mistrovství Československa vyhrál v roce 1978 a 1984. Do análů novopackého závodiště se zapsal v roce 1981, kdy zde vyhrál hlavní závod v divizi D3. V roce 1986 se mu podařilo vybojovat ve Štikovské roklí stříbrnou pozici . Je držitelem zlatého volantu za autokros a rallycross z roku 1981 a 1983. Je mi potěším, přinést Vám tento rozhovor s ikonou českého autokrosu.

David Jeřábek | 6.7.2010 Út 15:05 | Rozhovory | 3 komentáře

ME v Nové Pace

obrazekJiž po třicáté přivítal novopacký autokros závodníky ME. Letošní rok, byl nejen rokem jubilejním ale také se na start postavilo nejvíce závodníků v historii ME v Nové Pace. Na trať tak vyrazilo hned 103 jezdců ve čtyřech divizích.

Již v pátek se na závodiště sjížděli natěšené posádky aby si po dlouhé cestě stačili odpočinout, a připravit se na sobotní horký a prašný den. Na programu sobotního dne byly volný trénink, který není povinný a dva měřené tréninky, ve kterých musí jezdec absolvovat alespoň jedno měřené kolo aby byl připuštěn do závodu samotného. Vrcholem sobotního dne byla první rozjížďka.

Tomáš Baloun | 5.7.2010 Po 21:35 | autokros | 0 komentářů

Výsledky z Nové Paky

Kompletní výsledky z Nové Paky zde. Více info o závodě na stránkách novopackého autoklubu. www.autoklubnp.cz

Do galerie byla přidána první fotogalerie.

Tomáš Baloun | 4.7.2010 Ne 22:16 | autokros | 0 komentářů

Daniel Landa: Ta chvíle přijde z nenadání

obrazekAlex Bold je hrdina nově připravovaného příběhu ze závodnického prostředí. Dan si v něm střihne hlavní roli a je nač se těšit. Rally je pro něj hlavně zábava. Všichni víme, že toho má za volantem jakéhokoliv speciálu opravdu mnoho. Jak na tuto dobu vzpomíná a mnoho dalšího se dočtete v následujícím rozhovoru s tímto populárním rockerem.

Tomáš Baloun | 30.6.2010 St 10:54 | Rozhovory | 1 komentář

Jubilující Nová Paka hlásí rekord

obrazekZřejmě dosavadní rekord v počtu přihlášených oznámil na tiskové konferenci v budově Autoklubu v Praze, věnované 30. ročníku Mistrovství Evropy v autokrosu v Nové Pace (2.-4. července), tajemník závodu Ladislav Tejchman. K 24. červnu bylo zaregistrováno sto dvacet jezdců ze sedmnácti zemí Evropy, a prý to není ještě konečné číslo. Nejvíce v divizi 3A , neuvěřitelných šestačtyřicet jezdců, D3 – třicet devět, v divizi TAX sedmnáct a v Junior Buggy osmnáct.

Tomáš Baloun | 28.6.2010 Po 22:35 | autokros | 0 komentářů

Republikový závod RB a Kartcrossu v Sedlčanech

obrazek V Sedlčanech se uskutečnilo Mezinárodní mistrovství ČR v Rallycrossu jehož součástí byl závod Racer buggy a Mascom cup Kartcrossu.

Tomáš Baloun | 28.6.2010 Po 07:01 | autokros | 5 komentářů

ME Německo 2010

obrazek26.-27.6. se jede čtvrtý závod Mistrovství Evropy v autocrossu v německém Seelow.

Výsledky : D3
  D3A
  TAX
  Euraca

Tomáš Baloun | 27.6.2010 Ne 18:58 | autokros | 1 komentář

Jirka Bret a jeho nová Fabia se představují

obrazekBezděčín letiště. Tam máme spicha s Jirkou kvůli nafocení nově postavené Fabie do divize 1 a povídání o tom, jak vlastně probíhala stavba. Kilometry utíkají rychle. Blížím se k letišti a tam už v dáli vidím krásně červenou Fabii. Po doražení na místo mi bylo jasné, že Jirka s teamem Fabii doslova vymazlili. Je opravdu dotažená do posledního puntíku. Pokud vše dopadne dobře, první start ji čeká už za 14 dní v Dolním Bousově. Troufám si tvrdit, že je to Miss Autocross D1. Pohodlně se posaďte Jirka Bret a Škoda Fabia 2000T 4×4 se představují.

Tomáš Baloun | 27.6.2010 Ne 12:56 | Rozhovory | 0 komentářů