AOP okna

Sharon

bottom_kalendar

2. závod Kosice Cup - Nová Paka

obrazekZa krásného slunečného počasí se odjel druhý závod známého Kosice Cupu 2011. Pořadatelům se do Nové Paky, kde se před týdnem proháněli republikový jezdci sešlo přes 90 závodníků různých divizí a bylo se opravdu na co koukat.

David Jeřábek | 15.5.2011 Ne 09:30 | Kosice Cup, autokros | 6 komentářů

Buggy 1600 – Nová Paka (shrnutí)

obrazekV této divizi bylo převzato celkem 12 jezdců a našli jsme zde hned dva cizinec. Prvním byl rakouský jezdec Philipp Horner a druhý byl německý jezdec Sebastian Korn. Na startu nechyběl ani Mistr ČR Tomáš Jánoš a druhý muž loňského šampionátu Marek Sekanina. Z jezdců, kteří pravidelně startují v ME se přijel podívat Vít Nosálek a Tomáš Pospíšilík.

David Jeřábek | 12.5.2011 Čt 08:00 | autokros, info | 3 komentáře

Vyhodnocení soutěže :-)

obrazekPřátelé, jsem rád, že se mi i za tak krátký čas, který jste měli na tipování sešlo aspoň 6 soutěžících :-) . Byl jsem překvapený, jak jste tipovaly a nakonec vyhráli dva soutěžící….….

David Jeřábek | 11.5.2011 St 19:28 | Soutěž | 1 komentář

Kartcross – Nová Paka (shrnutí)

obrazekKatrcrossový seriál závodů s názvem Mascom cup2011 měl na programu již druhý závod. Tím prvním byl závod na okruhu v Sosnové, který vyhrál Ondřej Šlechta. Ten nechyběl ani zde v Nové Pace a spolu s ním bylo převzato dalších celkem 16 jezdců. Toto vysoké číslo slibovalo velice dramatické okamžiky na trati, protože všechny speciály startovaly v jedné rozjížďce.

Junior buggy – Nová Paka (shrnutí)

obrazekPro některé jezdce z divize Junior buggy nebyl závod v Nové Pace závodem prvním, protože měli za sebou dvojzávod Portugalsko – Francie. Do Nové Paky tak přijeli v plné formě a připraveni bojovat o první umístění. Pro některé jezdce byla účast v závodu Juniorů zase premiérou, protože přišli z Racer buggy. Převzato bylo v pátek 10 jezdců, kteří krásně zaplnili startovní rošt.

David Jeřábek | 9.5.2011 Po 20:21 | info, autokros | 1 komentář

Divize D6 – Nová Paka (shrnutí)

obrazekAbsence úřadujícího Mistra České republiky Tomáše Handíka, který byl ve Štikovské rokli pouze v roli diváka, dávala možnost ostatním jezdcům poprat se o plný příděl bodů v prvním závodu MMČR. Kdo však na startu nechyběl byl druhý muž loňského šampionátu Martin Kopena a ani třetí Jan Ratajský.

Roman Kalvoda crash

Petra Jarešová nám do redakce zaslala fotografie, které se jí podařilo vyfotit na prvním podniku MMČR – nehodu Romana Kalvody. Čtyři fotografie najdete níže… Podle informací co mám, neodhalilo vyšetření v jičínské nemocnici závažnější zranění. Takže doufejme, že se Roman vrátí brzy na autocrossové tratě.

Tomáš Němec | 7.5.2011 So 23:23 | autokros | 3 komentáře

Po sezóně bych chtěl být v první polovině startovního pole

obrazekMiroslav Bodanský, vicemistr Rakouska 2009 v D6 v loňské sezóně nakoukl do našeho šampionátu. Jeho dravá jízda je oku lahodící. Můžeme se tak těšit na jeho starty i v letošním roce. Auto prošlo důkladnou repasí a Míra by se rád pohyboval v první polovině tabulky. Mnoho dalšího si přečtete o několik řádků níže.

Tomáš Němec | 7.5.2011 So 08:12 | autokros, Rozhovory | 1 komentář

Tomáš Handík úvodní Paku nestíhá

obrazekÚřadující šampión autokrosové Divize 6 Tomáš Handík bude u startu letošního domácího mistrovského seriálu přítomen jen v roli diváka. Zatímco ke konci loňské sezóny mohl jízdu svých soupeřů v klidu sledovat zvenčí díky svému nedostižnému bodovému náskoku, tentokrát ho asi budou hodně svrbět ruce.

David Jeřábek | 6.5.2011 Pá 01:54 | foto, autokros | 0 komentářů

Ve Štikovské rokli se sejde rekordní účast.

obrazekSnahou všech pořadatelů motoristických závodů je získat na svůj podnik účast co nejvíce jezdců. Nejinak tomu je i v Nové Pace. Ovšem letošní počet přihlášek na Mezinárodní mistrovství České republiky Timeseal předčil všechna očekávání. Zájem více jak sto třiceti jezdců znamená pro členy Autoklubu Nová Paka zvýšenou náročnost a přípravu i dalšího, třetího provizorního depa.

Tomáš Baloun | 5.5.2011 Čt 13:13 | autokros | 5 komentářů